Let’s travel together.

Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

0 248

Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi ya da kısaca Forum İstanbul, İstanbul’un Bayrampaşa ilçesi, Kocatepe mahallesi sınırları içinde yer alan bir alışveriş merkezidir. 495 bin metrekarelik inşaat alanı ve 175 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

Forum İstanbul’un bünyesinde IKEA, Koçtaş gibi ev dekorasyonları ve mobilya mağazaları; Media markt, Teknosa, Bimeks gibi elektronik mağazaları; Intersport, Decathlon, Adidas, Nike,Puma gibi spor mağazaları; Boyner, YKM,H&M,Pull&Bear,Bershka,Mango,Colin’s,Stradivarius, Marks&Spencer, Zara, gibi giyim ve aksesuar mağazaları bulunmaktadır.

Çocuklu aileler için 8 aile odası ve danışma noktalarında ücretsiz bebek arabaları bulunmaktadır. Hasta ve fiziksel engelli ziyaretçiler için tekerlekli sandalyeler, özel tasarımlı ankesörlü telefonlar, asansörler ve özel tasarlanmış tuvaletler bulunmaktadır. Görme engelli ziyaretçiler için dış alanda sarı kılavuz yönlendirmeleri, iç zeminde uyarı işaretleri, tüm alan ve mağaza girişlerinde braille kabartma levhaları, braille kabartmalı müşteri hizmetleri kitapçığı, yön bulmaya yardımcı olan RF bileklikler, beyaz bastonlar ve sesli renk tanımlayıcı cihazlar bulunmaktadır

Forum İstanbul toplam 30.000 metrekare üzerine kurulan eğlence ünitelerinin arasında, 10 salonu ve 2450 kişilik kapasitesi ile Cinemaximum Sinemaları, Funlab eğlence merkezi, Atlatis Bowling, Tiox eğlence dünyası, Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo, ilk temalı parkı Jurassic Land, Sihirli Eller çocuk kulübü, Ice Trendy buz pisti, Gmax tersine bungee, Flyride Helikopter Turu Simulasyonu ve mini golf sahası gibi toplam 11 farklı konsept bulunuyor.

Forum İstanbul’da kalıcı sanat eserleri yer almaktadır. Ünlü heykeltıraş Hanefi Yeter’in “Dünya Kapısı” adını verdiği dev kapı, Rus sanatçı Daria Bokareva’nın 2006 yılında 1. Uluslararası Dokuma Heykel Sempozyumu kapsamında gerçekleştirdiği “Enerji” adlı yapıt Forum İstanbul’da bulunmaktadır. Yerel mimariden etkilenen birçok unsur Forum İstanbul’da yer almaktadır. Kullanılan renkler denizin tonlarını ve baharatların renklerini yansıtmakta, İstanbul’a bir gönderme yapmaktadır. Kubbe, avlu, cumba gibi unsurlarda Türk mimarisinin izleri görülmektedir.

ULAŞIM.

Araba ile, Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, E5 ve TEM otoyolunun bağlantı noktasında yer almaktadır. TEM otoyolundan “Hal-Otogar” çıkışını kullanılarak “Kuru Gıda-Otogar” istikameti takip edilerek ulaşılır. E5 otoyolundan ise “Otogar” çıkışı kullanılarak “Karteltepe-Yıldırım-Kocatepe” istikameti takip edilerek ulaşılır.

Metro ile, Atatürk Havalimanı-Aksaray hattında hizmet veren metronun Forum İstanbul-Kocatepe durağından alışveriş merkezi içine direkt geçiş yapıl

abilmektedir.

Otobüs ile,

  • 32M (Cevatpaşa-Mecidiyeköy)
  • HT5 (Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi-Kocatepe Metro)
  • HT6 (Cebeci-Kocatepe Metro-İstoç)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.